پـــــول

سلام. اول از همه سری به اینجا بزنید.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

و اما بعد ...

این مطلب رو در حالی نوشتم که خیلی عصبانی بودم. اگه چیز نامربوطی گفتم ببخشید. منتظرم که نظرتون رو در این باره بدونم.

 

******************

چند روز پیش نتایج دانشگاه آزاد اعلام شد. ابوی بنده هم که 25 سال قبل دیپلم گرفته و در این 25 سال لای هیچ کتاب درسی را باز نکرده و اصولا درس های 25 سال پیش زمین تا آسمان با درس های امروز تفاوت دارد در رشته مدیریت جهانگردی یکی از شهرهای کویری قبول شده اند.

و من کم کم به این نتیجه می رسم و یقین پیدا می کنم که دانشگاه آزاد یعنی پول. پول بده، خیالت راحت؛ گور پدر سواد.

از کمترین شهریه ثابت برای رشته هایی مثل کاردانی عربی و قرآن بگیر که 108 هزار تومان است تا شهریه رشته های دکتری که 859 هزار تومان ... !!!

در جدول شهریه های متغیر و در لیست واحدهای عملی دو گزینه وجود دارد. مثلا برای واحدهای عملی پایه درصورت استفاده از وسایل مصرفی دانشگاه، 34 هزار و سیصد تومان برای هر واحد و در صورت عدم استفاده ...، 27 هزار و چهارصد تومان برای هر واحد شهریه دریافت می شود. درحالی که سروکار دروس عملی اصولا با وسایل کارگاهی و آزمایشگاهی است و اگر دانشگاه این وسایل را در اختیار دانشجو قرار ندهد هزینه هر واحد عملی حداکثر باید مشابه دروس نظری باشد. اما مسؤولین محترم زحمت کشیده اند و برای مصرف نکردن وسایل دانشگاه 6 هزار و نهصد تومان تخفیف داده اند تا مبادا کمر دانشجوی عزیز – و ایضا والدین محترم – زیر بار این هزینه خم شود. خدا خیرشان بدهد !

بیچاره پدر و مادرهایی که بعضی به خاطر رضایت فرزندان، بعضی برای چشم و هم چشمی و کلاس گذاشتن، بعضی به خاطر مدرک و اندکی هم به خاطر علم و دانش مجبورند با هزار قرض و قوله و وام و چک و سفته و از این مزخرفات، هزینه تحصیل فرزندانشان را فراهم می کنند.

و متاسفم برای مسؤولینی که ادعای عدالت خواهی شان گوش فلک را پر کرده اما اینجا بیخ گوششان خون ملت را در شیشه می کنند و صدای هیچ کس درنمی آید !

شاید بگوئید که هیچ کس مجبور نیست با این هزینه در دانشگاه آزاد درس بخواند. اما خدا لعنت کند کسانی را که دانشگاه رفتن را تبدیل کردند به مد و کلاس و علم و دانش را با پول و ثروت معامله کردند. خدا از آنها نگذرد که چه جوان هایی سر همین مساله زندگی شان را به باد داده اند و چه خانواده هایی از هم پاشیده شده ... خدا ازشان نگذرد !

/ 13 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهشيد

سلام .ببخشيد ميدونم عصبانی هستی ولی من با اين مطلب کلی خنديدم .اونم تو اين بحبوههی دانشگاه آزاد رفتن خودم (خجالت)والا اون چيزی که ابوی شما قبول شدن هيچ کس نميزنه يعنی پر نميشه معمولا .کسی هم اونجا هارو نميزنه .بيشتر مادر شهرا زده ميشه .همين رشته ای که من قبول شدم هزارو سيصد و خورده ای شرکت کننده داشت که ۵۰ نفر برن دانشگاه.البته خوب واقعا يکی مشکل داره برا چی بايد بره دانشگاه آزاد .بابا سال بعدو که نگرفتن .مرسی سر زدی .مرسی از تبريکت(گلللللللللل)خواهشاحرص نخور باشه؟

پرنده ی رها

یا حق ... سلام ... من هم یه جورایی همین نتیجه رو می بینم ... ان شاء الله دولت یه کاری برای این جوون ها بکنه و این جوون ها هم به فکر علم باشن نه فقط تفریح ... یا علی مددی ... والسلام علی من اتبع الهدی

کویر

سلام بر شما عزيز پر معنا و تبريک اين روزهای پر برکت که نثار جان کنيم معنای محبوب را در فضای محبت به محبان او......اشفته دلان را هوس خواب نباشد ....شوری که به دریاست به مرداب نباشد هرگز مژه بر هم نزد عاشق صادق ..... آن را که به دل عشق بود خواب نباشد در پیش قدت کیست که از پا ننشیند....یا زلف تو را بیند و بی تاب نباشد چشمان تو در ایینه اشک چه زیباست ....نرگس شود افسرده چو در اب نباشد گفتم شب مهتاب بیا ناز کنان گفت ...انجا که منم حاجت مهتاب نباشد

سید

بسم الله الرحمن الرحیم/// راستی هنوز جواب آزمون سراسری کاردانی پیوسته سال 1384 نیامده همین روزهاست که دیگه بیاد خیلی دعام کن و اگه کسی را می شناسی که می تواند من را دعا کند از طرف من به او التماس دعا بگو ///خیلی می ترسم.../// وبلاگم هم بروز شد ///اعیاد شعبانیه را هم به شما تبریک می گویم ///یا علی /// التماس دعا

خاله زهرا

سلام .ناراحتي وعصبانيتت بجاست .البته كساني كه براي كم نياوردن وچشم وهم چشمي ميرن دانشگاه آزاد حقشون ازشون پول الكي بگيرن .بعضي از مردم زندگيشون راطبق حرف مردم برنامه ريزي ميكنند پس حقشونه .اما براي بعضي از خانواده ها كه به خاطر اينكه بچشون بتونه در آينده يه كاره اي بشه ،خودشون را به آب وآتيش ميزنند واقعا دل آدم ميسوزه كه گيره چنين دانشگاهي افتادند .حالا اگردر قبال اين پولي كه ميگرفتند كاري ميكردند يه چيزي ولي ... .///اميدوارم هر چه زودتر آروم بشين واينقدر حرص نخوريد .//يا حق

سليمه

سلام. روز بخير. مرسی از حضور سبزتون در وبلاگ بنده حقیر. از طرف من به برادرتون تبریک بگید که دانشگاه آزاد قبول شدن. من آپ کردم و منتظر محبتهای شما هستم. يا علی ...

. حاج حميد

با سلام وعرض ادب و احترام خدمت شما دوست معزز و بزرگوار . ضمن تبريک اعياد شعبانيه خاصه ميلاد با سعادت حضرت ولي عصر (عج) ، باستحضارتان ميرسانم بمناسبت اين روز خجسته و بمنظور نشر و گسترش و آشنايي هر چه بيشتر با فرهنگ مهدويت مسابقه اي فرهنگي تحت عنوان انتظار سبز در وبلاگ خود برگزار نموده ام لذا خدمت رسيدم تا بدينوسيله از جنابعالي جهت شرکت در اين مسابقه دعوت بعمل آورم. ضمنا از جنابعالي خواهشمندم جهت آگاهي ديگر دوستان و شرکت آنها در اين مسابقه . در صورت امکان لينک و آدرس اين مسابقه را در وبلاگ خود قرار دهيد. پيشاپيش از لطف و بذل عنايت شما صميمانه تشکر مي کنم. به اميد ديدار و شرکت شما در اين مسابقه فرهنگي./// اللهم عجل الوليک الفرج ///

کویر

سلام عزيز . وبلاگتون خيلی زيبا شده . مخصوصا موسيقی که انتخاب کرديد.دوست را اگر از در بدر کنند از دل بدر نکنند. چون دوست را یاد کنی ، باید که خود را فدا کنی. قصه ی دوستی دانی چرا دراز است ، زیرا که دوست بی نیاز است.

حامد کشکول

سلام جواد جان . اولین نفری که مطلبت را خوندم من بودم اما صبر کردم بقیه هم نظر بدن بعد من نظرم را بدم . من فقط به یه خاطره بسنده می کنم . یه بار وقتی داشتم با قطار مسافرت می کردم یه شخصی که توی قطار بود و از کارمند دادگستری بود بهم گفتی یه دختری توی یکی از شهرها دانشگاه آزاد قبول شد . چون توی روستا بزرگ شده بود و خیلی هم علاقه به درس داشت ولی می دونست با این خرج دانشگاه پدرش نمی ذاره بره ثبت نام کنه به پدرش گفت که ترمی سی و پنج هزار تومان شهریه دانشگاه هست و بس . در صورتی که ترمی سیصد و پنجاه هزار تومان بوده . و می گفت پدرش هر ترم سی و پنج هزار تومان واسه این دختره می فرسته . حالا بقیه این شهریه از کجا جور می شه خدا عالمه ؟