آخرين آپديت و سخنی با مديران پرشين بلاگ

سلام<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

این آخرین آپدیت این وبلاگ هست. البته زیاد هم خوشحال نباشید. چون که تصمیم گرفتم بساط خلوت انس رو یه جای دیگه پهن کنم.

راستش بعد از کلی تحقیق و تفحص به این نتیجه رسیدم که صاحبخونه‌ی عزیز ما یعنی پرشین‌بلاگ دیگه خیلی قدیمی شده و به درد وبلاگ‌نویسی نمی‌خوره.

البته ایشون خیلی وقته که داره منو اذیت می‌کنه. مثلا بعضی وقت‌ها که عشقش می‌کشه یادداشتم رو پاک می‌کنه و کل زحماتی که برای آپدیت کشیدم رو به باده می‌ده. یا اینکه برای دیدن این وبلاگ لعنتی و خوندن کامنت‌هاش باید کلی وقت صرف کنم و تازه بعد از باز شدن وبلاگ برای دیدن مطلب جدید صفحه رو رفرش کنم. در حالی که توی این مدت می‌تونستم چند تا مطلب خوب و به درد بخور بخونم. یا اینکه بعضی وقت‌ها نتونم صفحه کامنت‌ها رو باز کنم. یا اینکه به خاطر چند تا از امکانات اولیه‌ی وبلاگ‌نویسی (مثل شمارنده و جستجوگر و لینکدونی و ...) کلّ اینترنت رو به هم بریزم. یا اینکه با گذاشتن چند تا عکس و یه آهنگ توی وبلاگ زمان باز شدنش چند برابر بشه. یا اینکه ...

حتما این مشکلات برای شما هم پیش اومده. بنابراین تعجب می‌کنم از کسانی که زود به زود آپدیت می‌کنند و هنوز هم بساطشون توی پرشین‌بلاگ پهنه.

خلاصه این شد که خلوت انس رو بردیم اینجا. جایی که انشالله زیاد اذیت نشیم و وقتمون رو زیاد نگیره. خلوت انس تو خونه‌ی جدیدش همچنان منتظر قدم‌های پربرکت شماست. تنهاش نذارید.

ضمنا دوستانی که محبت کردن و لينک دادن اگه زحمتی نيست يا کلا اسم وبلاگ ما رو پاک کنن يا اينکه آدرسشو اصلاح کنن. خيلی ممنون

 

و سخن آخر با مدیران پرشین‌بلاگ:

شکی نیست که پرشین‌بلاگ دروازه‌ی ورود ایرانی‌ها به دنیای وبلاگ‌نویسی بود. از جمله منی که یکی از کوچکترین و بی‌تجربه‌ترین‌هاشون هستم. هر جا هم برم اینو میگم که من از پرشین‌بلاگ شروع کردم.

ولی باید قبول کنید که امروز دیگه وبلاگ‌نویس‌ها فقط به دنبال نوشتن یه متن ساده و گذاشتن کامنت نیستند. امروز همه‌ی سرویس‌های وبلاگ (چه ایرانی و چه غیرایرانی) به دنبال ایجاد امکانات جدید هستند. حتما نگاهی به امکانات سرویس‌های وبلاگ همین ایران خودمون انداختین. امکاناتی که حتی یک دهم اون هم توی پرشین‌بلاگ نیست.

چیزی که من تا به حال از شما دیدم استناد به آمارهای بعضا غیرواقعی از آمار وبلاگ‌ها و بازدیدکننده‌ها هست. البته بعید نیست که این آمار درست هم باشه. ولی باید توجه کنید که این آمار مربوط به 4 سال فعالیت پرشین‌بلاگ هست. ضمن اینکه پرشین‌بلاگ اولین سرویس‌دهنده‌ی وبلاگ بوده و طبیعتا موج وبلاگ‌نویسی با پرشین‌بلاگ شروع شده. اگر دنبال آمار واقعی هستید باید آمار یک سال آخرتون رو با آمار سرویس‌های دیگه که تقریبا یک سال از فعالیت‌شون می‌گذره مقایسه کنید. اون وقت متوجه می‌شید که پرشین‌بلاگ نه تنها محبوب‌ترین سرویس‌دهنده‌ی وبلاگ نیست بلکه هر روز تعداد کسانی که وبلاگشون رو از پرشین‌بلاگ منتقل می‌کنن بیشتر و بیشتر میشه.

کسی که به وبلاگ‌نویسی مشغول می‌شه هدفش این هست که در کمترین زمان بیشترین و بهترین استفاده رو ببره. با سرعتی که وبلاگ‌های شما دارند قطعا خیلی‌ها زحمت بازکردن وبلاگ‌های پرشین‌بلاگ رو به خودشون نمی‌دن. بیشتر کسانی هم که از وبلاگ‌های شما بازدید می‌کنن کسانی هستند که با نویسندگان وبلاگ‌ها دوست هستن و از روی رودربایستی یا مرام و معرفت مجبور! به باز کردن وبلاگ‌ها می‌شن.

ببخشید که آپدیت آخر رو اینجوری نوشتم. حرف‌هایی بود که باید گفته می‌شد و شاید حرف خیلی‌ها هم هست. باز هم می‌گم که من با پرشین‌بلاگ به دنیای وبلاگ‌نویسی وارد شدم و هنوز هم دوستش دارم. ولی فقط دوست داشتن کافی نیست. پرشین‌بلاگ باید مخاطبانش رو راضی کنه. به امید موفقیت شما و به امید اینکه باز هم پرشین‌بلاگ محبوب‌ترین سرویس وبلاگ ایرانی باشه. در پناه حق. خداحافظ

 

دوستت داریم 

این هم یه طرح خوشگل که فکر نکنید من دشمن پرشین‌بلاگ هستم

 

/ 5 نظر / 20 بازدید
خاكسار ميكده

يا حسين .ع. سلام آقا جواد عزيز ... انشاءالله هرجا هستی موفق و موید باشی ... به چشم من انشاءالله به آدرس جديدت لينک می‌دم ... پايدار باشی ... يا علی .ع.

مهشید

سلام .بابا ايولللللللللللللللللل بدو ام برم اونجا

حامد

سلام . ما که مدير پرشين بلاگ نيستيم . پس هر چه می خواهد دل تنگ بگو . هيچ جا خونه ی پدری آدم نمی شه آقا جواد . طرح وبلاگ گروهی هم تو ذهنم هست . فکر نکنی فراموش کردم ها . فقط يه کم بهم وقت بده .

مریم

سلاممممم..بابا تو که ما را ترسوندی گفتم نکنه بی داداش جواد شديم خلاصه اين چند وقت دلم نمی اومد بيام اينجا اما حالا که اومدم ديدم زياد هم بد نشده خلاصه هر جا باشی ما باهاتيم ..به روی چشم ما هم لينک جديد شما را اضافه می کنيم به هر حال اميدوارم هر جا که هستی موفق باشی ...