مشترک گرامی ... !

سلام. حالتون خوبه؟<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

می گم یکی نیست به این مخابرات بگه سایت های اینترنتی رو همین جوری فله ای فیلتر نکن.

درحالیکه هنوز خیلی از سایت های غیراخلاقی و انحرافی باز هستن – از جمله سایت های فارسی – بعضی از سایت های علمی که اتفاقا از مهم ترین منابع برخی از شاخه های علمی هستند اسیر فیلترینگ غیرعلمی و کنترل نشده ی مخابرات شدن. مثلا به نوشته ی بازتاب، سایت دانشگاه اسکس انگلیس فقط به خاطر اسمش فیلتر شده – در حالیکه هیچ ربطی به معنای واقعی این کلمه نداره – یا سایت مشهوری که مخصوص یک برنامه ی کامپیوتری هست؛ و خیلی سایت های دیگه.

 

 

توی دنیایی که هر روز علوم جدیدی تولید می شه و پژوهشگران ما هم برای پیشرفت علمی به این علوم احتیاج دارن و منبع اصلی بسیاری از اون ها هم شبکه اینترنت هست، خیلی خنده دار هست که دانشمندان ما از یک چنین امکانات ساده و در عین حال مهمی محروم باشن.

اگه ادعای پیشرفت داریم، اگه سند چشم انداز تهیه می کنیم و حساب می کنیم که تا چند سال دیگه باید قله های رفیع علم رو فتح کنیم، باید ابزارهای این پیشرفت رو هم در اختیار دانشمندان و نخبگان قرار بدیم. اینترنت هم در دنیای امروز یکی از پیش پا افتاده ترین امکانات هست.

البته بحثی توی فیلترینگ سایت های غیراخلاقی نیست. اما به نظر می رسه که این فیلتر کردن ها بدون کنترل و نظارت انجام می شه و بسياري از سایت های كاربردي و علمي در كنار بعضی سایت های ضداخلاقي به طور نادرست بسته شده و برخي پايگاه‌هاي انحرافي، هنوز هم باز است.

امیدواریم که دولت جدید فکری به حال این مساله بکنه.

========================

این روزها وقتی می بینم که قدرتمندان دنیا از پیشرفت علمی ما وحشت زده شدن و به هر وسیله ای متوسل می شن که از پیشرفت ایران عزیز جلوگیری کنن، کلی به خودم افتخار می کنم؛ به ایرانی بودن خودم.

 

 

جالبه، چند روز پیش جناب بوش گفته بود که انرژی هسته ای برای همه ی کشورها لازمه و آمریکا هم باید از این انرژی استفاده کنه. این بوش هم آدم جالبیه ها.

اروپائی ها هم – که نمی دونم این وسط چه کاره هستن و اصلا چه ربطی به اون ها داره – مرتب بیانیه می دن و خودشونو به در و دیوار می زنن بلکه بتونن ایرانی ها رو از تصمیمی که گرفتن منصرف کنن. اما نمی دونن که ایرانی جماعت اگه بخواد، می شه.

========================

از نظرات خوبی که برای مطلب قبلی دادین خیلی خیلی ممنونم. واقعا که استفاده کردم. « رضا امیرخانی » هم یه مقاله نوشته در راستای همون مطلب – شاید هم من در راستای مقاله ایشون نوشتم – با عنوان « به این اسلام آقازاده رسما کافرم ». جالبه، حتما بخونین. ( يادم باشه يه بار هم درباره ی اميرخانی بنويسم. )

========================

با ماه رجب چه می کنین؟ خوش می گذره؟ راستی، روزه گرفتین؟ ما که هنوز توفیقشو نداشتیم. شماها که سیمتون وصله ما رو هم فراموش نکنین. مخلصیم

 

/ 8 نظر / 11 بازدید
کویر

سلام .دور از تمامی نشاط ها، غرق در این تامل ها و تپش های پر طنین، سر به دودست می گیرم وبا نم اشکی زمزمه های بودن را به گوش زمان نجوا می کنم ؛ کاش هر چه که غمناک بود عمیق و جدی بود؛آ نگاه می شد با هر لبخند از این غمهای جدی رها شد و کوچ کرد به ان دیار.... افسوس که.....در این ناکجاآ بادهر چه عمیق و جدی است غمناک است؛،،،. من اینجا در این سیمای خراب آباد ،بیگانه گشتم با ذات زلال خویش،و احساس غربت را در عمق وجودم بیدار دیده ام .

مهشید

سلام آخ جون من اولين کامنت نظر هستم .آخه قبلی شعر نوشته!

مهشید

خوب داشتم ميگفتم .شما که سيمت حسابی وصله .بابا دست مارم بگير(خجالت) در مورد مطلب بايد بگم خوب چون حجم خيلی زياده به طوره کلی فيلتر شده ولی موافقم بايد يه کم نظارت بيشتر باشه .ممکنه يه اصطلاح به يه زبان بد باشه و به يه زبان خوب . اينترنت هم که همه جوره چيز توشه!ولی با فيلتر شدن خيلی حال کردم .چون يه موقع ميديدی وسط کار يه هو يه تبليغ اعصاب خورد کن مياومد . خوب ايناشم خوبه .اون چند تا سايتی که اشتباه شده رو خودمون فيلتر شکن ميزنيم مگه نه؟(:دی)راجع به بوشم که آره واقعا جالبه .حالام که ديگه بهترين دروغگو هم معرفی شده .راستی منم به هرچی تو افتخار ميکنی افتخار ميکنم(:دی)

فاطمه

به نام خدا و با سلام:من هم واقعا متاسفم...اتفاقا من هم چند روز پيش به دنبال يک مقاله علمی بودم که به همين مشکل برخوردم...درسته...راستی اگر روزه گرفتيد سر افطار ما را هم فراموش نکنيد...درضمن من به روزم...خوشحال ميشم سری بزنيد...

مهشید

سلاممممممممممممممممممممم. چطوری .؟ ميدونم نميتونی کامنت بزاری .من از طرف کشکول معذرت ميخوام يه موقع بچه ی بدی ميشه ديگه .بايد دعواش کنم (:دی)خلاصه گفتم همين که ميای يه دنيا می ارزه .بازم آپ کرديم .مواظب خودت باش .فعلا

مهشيد

سلام سلام .کامنت شما با موفقیت وارد سایت شد)دینگ دینگ)خودم جات نوشتم .البته معذرت از اسمتون استفاده شد):دی( فکر کنم مخالفش منیسم باشه)خنده( مرسی سر زدی

دختر شرقی

:« آقا زده » ... با اين اسلام « آقا زده » رسما کافرم ...

شبان عاشق

سلام آقا جواد . مطالب جالب و متنوعی داری . ممنون . من به روزم . يا حق