الهی مرا آن ده که آن به

بچه که بودیم آرزو می کردیم که زود بزرگ بشیم. همیشه سعی می کردیم یه جوری خودمونو شبیه بزرگترا بکنیم، توی حرف زدن، نگاه کردن، راه رفتن.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

الان بزرگتر شدیم. شماها رو نمی دونم. ولی من زیاد راضی نیستم. درسته، بزرگ شدن خوبه، روی حرفت حساب باز می کنن، نظرت برای بقیه مهمه، ولی به چه قیمتی. به قیمت از دست دادن معصومیت کودکانه ای که داشتیم. به قیمت فرصت هایی که از دست رفتن.

 

*************************

فردا تولد منه. 23 سال تموم شد. به همین راحتی. حالا نگین که روز تولدش داره چرت و پرت می گه. نه، اتفاقا همین امروزه که باید بشینم و یه نگاهی به 23 سال گذشته بندازم. ببینم چطور گذشته، چند سالش مال من بوده. باید بشینم و فکر کنم که بیست و چارمین سال رو چطوری باید شروع کنم.

 

*************************

اگه خدا رو نداشتیم چکار می کردیم؟ هیچ بهش فکر کردین؟

وقتی از همه چی خسته می شی، از این زندگی تکراری، از دنیای هزار چهره ای که حتی محبت هاش هم بوی ریا می ده، تنها کسی که بهش پناه می بری خداست.

بعضی وقتا فکر می کنم که اگه ما یه جایی غیر از اینجا به دنیا اومده بودیم، الان تو چه حالی بودیم؟! مثلا یه جایی وسط اروپا!!!

به نظر من خدا خیلی به ما لطف کرده که ما رو توی یه کشور مسلمون به دنیا آورده. درسته، دینی که با تقلید و اجبار باشه ارزشی نداره. ولی فکر کنین که اگه یه جایی به دنیا می اومدیم که حتی فرصت تحقیق یا اصلا اجازه شو نداشتیم چی می شد؟

این نعمت خیلی بزرگیه. ولی متاسفانه قدرشو نمی دونیم. الان توی کشورهای غربی مردم دست به هر کاری می زنن که به یه آرامش کوتاه مدت دست پیدا کنن. چقدر وقت و سرمایه صرف می کنن که بتونن از لحاظ روحی حتی برای چند دقیقه هم که شده آرامش پیدا کنن.

ولی من و تو توی این مملکت شیعه، با خوندن دو رکعت نماز یا با دو قطره اشکی که تو مجلس اهل بیت می ریزیم، مفت و مجانی به یه آرامشی می رسیم که ده ها برابر اونی هست که غربی ها برای بدست آوردنش تلاش می کنن. به همین راحتی. پس خیلی بی انصافیه که قدرشو ندونیم.

خدایا شکرت می کنم که 23 سال پیش منو توی این سرزمین پاک به دنیا آوردی. شکرت

 

/ 25 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ایلیا

سلام................................................................... تولدت مبارک.........

خاله زهرا

سلام . تولدتون مبارک .اميدوارم که سالهای آينده وقتی به گذشته تان نگاهی انداختيد راضی راضی باشيد .التماس دعا .

محمد (ساده و صميمي)

بنام خدا، سلام، تولدت مبارك، بيا شما رو فوت كن...// عمري با عزت و سلامت و سربلندي و سرشار از موفقيت برات آرزو مي كنم. موفق و مؤيد باشي. ياحق

فاطمه

به نام خدا و با سلام...بابا تولد...مبارک باشه...در ضمن من هم با شما موافقم که خدا خيلی به ما لطف داشته که گذاشته تا ما توی يک همچنين محيطی به دنيا بياييم و رشد کنيم...موفق باشيد...

جناب کارگردان

سلام... مبارک باشد . هم تولد هم قالب . نميدونم بلاخره تا زنده ايم ميبينيم روزی بياد که قرص علوم مختلف به بازار بياد ما بعد از خريدن و خوردن سی چهل تا از اون عقده ای سيلين هاش يه دونه هم اچ تی ام ال سيلين ميخريديم تا يه کم بتونيم قالبمونو مثل شما بهتر کنيم . راستی بابت لينک شرمنه کرديد بنده هم بزودی مقابله به مثل ميکنم . در ضمن چون عکستونو ديدم بايد عرض کنم که خوشبختم! در مورد مطلبتون هم بايد عرض کنم حيف که خيليها برعکس نظر شما رو در مورد محل تولد دارن وگرنه بنده هم مثل شما هميشه شکر ميکنم . تا دو سال ديگه هم بايد با دنده يک بری بالا ... بعد از اون ويژژژژ... مثل ما ميفتی توی سراشيبی و احساس ميکنی اونقدر عمر داره سريع رد ميشه که هيچکس جلو دارش نيست . ايشالا هميشه پاينده باشی.

سليمه

سلام. روز بخير. ممنونم از حضور سبزتون. نوشته جالبی بود. یه کمی دیر شده ولی تولدتون مبارک. ولادت خانوم فاطمه زهرا رو پيشاپيش بهتون تبريك ميگم. من هم با لبخند عشق به روزم. منتظرم تا باز هم بياييد. يا علی ...

فرشته

وبلاگ واقعا قشنگی داره دستت درد نکنه مرسيaban_love2005

فرشته

سلام دوباره من اومدم کی ميخوای وبلاگتون آپ کنی من خبر داشته باشم وبلاگتون واقعا قشنگه خوب يا حقاللهم عجل لوليک الفرج