کذب الوقاتون

سلام. حالتون خوبه؟<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

بابت تاخیری که داشتم معذرت می خوام. مسافرت بودم. اون جایی هم که بودم اینترنتی داشت که خدا نصیب کافر هم نکنه. به هرحال خوشحالم که بازم می بینمتون.

====================

فردا اولین روز ماه بزرگ رجب هست. مقدمه ای برای رسیدن به مهمونی خدا. فردا میلاد امام محمد باقر (علیه السلام) هم هست. حدیثی از امام باقر (ع): سه چیز نشانه ی بزرگواری در دنیا و آخرت است: از کسی که به تو ستم کرده بگذری و به کسی که از تو بریده بپیوندی و چون مقام و منزلت تو را نشناسد بردبار باشی.

فرارسیدن ماه رجب مبارک باد 

توی این ماه پربرکت و بزرگ دعا برای فرج یادتون نره.

====================

پنج سال بود که توی این روزها خدمت امام رضا (علیه السلام) بودیم. اما امسال مثل اینکه قسمت نشد. حکمتی بوده حتما. ولی هرجا که باشیم دلمون پیش گنبد طلای آقاست. ( ::: قربون کبوترای حرمت امام رضا ::: قربون این همه لطف و کرمت امام رضا ::: )

 

امام رضا قربونتم 

====================

رئیس جمهور جدید هم که کارشو شروع کرد. انشالله که موفق بشه.

خاتمی هم بعد از 8 سال پرمشقت، فکر کنم که بیشتر از همه خوشحال باشه. خاتمی، قطعا توی تاریخ این کشور و تاریخ انقلاب، یه چهره ی به یاد ماندنی خواهد بود.

====================

می خوام درباره ی موضوعی صحبت کنم که توی این چند سال اخیر بدجوری رونق پیدا کرده.

استفاده ی ابزاری از مقدسات و اعتقادات دینی همیشه وجود داشته، مخصوصا توسط حاکمان و پادشاهان. اما توی حکومت اسلامی و توی یک کشور اسلامی که مملکت صاحب الزمان هم هست، سوء استفاده از اعتقاد مردم شیعه به وجود امام زمان، کمی عجیب به نظر می رسه.

مثلا می بینی که دست نوشته ای به دستت رسیده که توی اون از طرف نایب امام زمان ادعا شده که حضرت به زودی ظهور می کنن، خودتون رو آماده کنین ... !!!

یا چند وقت پیش توی نماز جمعه یکی از شهرها، ده بیست نفر داد و قال راه می اندازن که : سید یمانی ظهور کرد ... !!!

یا مثلا عده ای شمشیر و قمه به دست، توی خیابونا راه می افتن و از مردم می خوان که با جان و مال به یاری سید یمانی بشتابند، مخصوصا با مال!!!

یا توی همین صداوسیمای خودمون – که دانشگاه عمومی هم هست- عده ای از جوون ها رو نشون می ده که خودشون رو انصار المهدی معرفی می کنن و توی صحراها و با امکانات خیلی ابتدایی زندگی می کنن.

یا توی مجالس مذهبی این طور القا می کنن که روز و شب باید در فراق یار اشک ریخت و هیچ کاری نکرد !!!

و یا توی روزهای اخیر – ایام انتخابات - عده ای ادعا می کنن که امام زمان به خوابشون اومده و از کاندیدای اون ها حمایت کرده.

و یا عالم متشخصی که اتفاقا از چهره های انقلاب هم هست از امام زمان تشکر می کنه که لیست نمایندگان مجلس رو امضا کردن، حکما از این به بعد هر اشتباهی که نماینده ها بکنن تقصیر امام زمان هست ... !!!

و یا ...

 

کذب الوقاتون 

متاسفانه شناخت و معرفت ما از اهل بیت و به خصوص حضرت حجت(عج) بسیار سطحی و قشری هست. ما اهل مطالعه نیستیم. و عده ای هم که با اعتقادات ما ناسازگاری دارن این نکته رو به خوبی فهمیدن و تیرشون رو درست به هدف زدن.

کسی که منبع امام شناسی اش مراسم مذهبی و کف و شور و هروله و سخنرانان منبری و رسانه های جمعی و کاغذهای چاپی پخش شده توی کوچه و خیابون باشه، باید هم با کوچک ترین امتحان و کذایی ترین ادعا، دلش بلرزه و پاش بلغزه و با خودش بگه: « نکنه دروغ نباشه؟ اگه راست باشه چی؟ »

چرا نباید مردم ما به ابزاری مجهز باشند که توی هر امتحانی بتونن قرص و محکم بایستن و با منطق و دلیل تصمیم بگیرن؟

این حرف هم بین خودمون بمونه: ما مسلمون ها، ما شیعه ها با سابقه چندین سال مسلمونی، بعضی وقت ها کارهایی می کنیم که به تازه مسلمون ها می مونیم!

و البته جای بحث زیاده و جای خیلی چیزها خالی. پس تا بعد

 

/ 17 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهشید

سلامممممممممممممممممممممممم.مام التماس دعا بد جور:دی .با رييس جمهور خيلی حال ميکنم .انتخابه خودمونه ديگه(:دی) خيلی با شجاعتش حال ميکنم .حالا بگذريم .راجع به امام زمان درسته خوب خيليا هستن که واقعا خواب ميبينن ولی هميشه تو هر دوره ای يه سری آدم کذاب هستن .اووه از زمتن پيامبر تا حالا .ولی خداييش آدم بايد خودش عاقل باشه!

دل ديوونه

سلام اولا خوشحالم که سفر خوش گذشته ......... دوما من هم مثل شما تو اين ماه بزرگ فرج آقا امام زمان رو طلب ميکنم ..........

دل ديوونه

بابت لينک خيلی ممنون ازت مرسی مهربون .......... من هم لينک وب زيباتو اضافه کردم ........ موفق باشی ........ وای که چقدر دلم واسه حرم امام رضا تنگ شده السلام عليک يا ثامن الحجج

سارا

سلام........اتفاقا منم خيلی دوست داشتم امسال می تونستم برم مشهد که نشد............ ممنونم واسه مطالبی که درباره ظهور امام زمان و اون شايعات نوشتی واقعا نميدونم کی ميخوان بفهمن که بابا مردم اينقدر ساده لوح نيستن...........

فاطمه

به نام خدا و با سلام...خوب هستيد؟؟...با عرض شرمندگی مثل اينکه من هم دير رسيدم...اول از همه اينکه من هم اين ايام را به شما تبريک می گويم...درمورد مطلبی که نوشتيد هم بايد بگم فکر کنم اين کارها و حرفها همه حساب شده و برنامه ريزی شده است...و اين ما هستيم که بايد حواسمون را حسابی جمع کنيم...انشاالله هرچه زودتر به مشهد هم برين به شرطی که دعا فراموش نشه!!!...موفق باشيد...

±ھ‡<---@®@$--->‡ھ±

سلام . بايد بگم که در مورد امام زمان بلکه کلا به وسيله بعضی از کانالای ماهواره مردمو از دين و اسلام و ... بروندن! ( چند نفر از آشناهامون همينطور شدن ) متاسفانه مردم ما هم ساده! فقط به ظواهر توجه می کنن!

ایلیا

سلام.همه حرفاتو ول کن (با تمام درستی و خوبيش)زيارترو بچسب که هر سال ميری و خودتو ميندازی اونجا.بابا خوش بحالت..؟؟؟

حامد کشکول

سلام . مهشيد خانم جای ما نظر دادن . فقط اومدن سلام عرض کنم و بگم بی معرفت از کی تاحالا بدون مرخصی ميری مسافرت

مهشید

سلاممممممممممممممممممم.خدمت آق جواد خودمون عارضم که شما که ميای يه هويی هوار ميکشی صدات هفتا وبلاگ اون ور تر ميره فکر نمکنی ما ميترسيم ميلرزيم سکته ميکنيم .صداتو بيار پايين اينجا خانواده داره زندگی ميکنه(:دی)آپيم

مینا

منم اين ماه رو تبريک ميگم.اميدوارم جزوه رجبيون باشيم.در بارهه اين صحبتی که کردين..واقعا جدی و بده..خصوصا که فکر ميکنم اين ادمهای مذهبی نما در دوره آقای احمدی نزاد بيشتر هم ميشه...برای اينکه مورده پسنده این قوم قرار بگیرن..خلاصه که جا نا سخن از زبان ما میگویی