دوباره سلام

یک<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

سلام

نماز روزه هاتون قبول باشه. خوشحالم که بعد از یه تاخیر چند روزه دوباره می تونم کنار شما دوستان عزیز باشم. راستش این ویروس ها بدجوری غافلگیرمون کردن. از یه طرف ویروس سرماخوردگی از یه طرف هم ویروس کامپیوتری. کلک دومی رو که کندیم رفت، مونده این سرماخوردگی لعنتی. مصیبته به خدا !!!

ضمنا مطلب این دفعه یه کم طولانی شد. ولی به خوندنش می ارزه.

 

دو

« قدر عافیت کسی داند ... » شنیدین که؟ می خوام بگم که چه زود دوباره برگشتیم سر همون زندگی تکراری و روزمرگی های قبل ماه رمضون. تا وقتی بود قدرشو ندونستیم حالا هم باید حسرتشو بخوریم. امیدوارم که شما مثل من نباشید.

 

سه

حیف که دیگه نمی خوام اینجا سیاسی بنویسم. وگرنه این روزها این قدر سوژه ی سیاسی هست که می تونستم هر روز یه مطلب جدید بنویسم. ولی این تیکه رو حیفم اومد که ننویسم. ( گرچه مال خیلی وقت پیشه )

چند وقت قبل آقای لاریجانی توی یه مصاحبه از یه ضرب المثلی استفاده کرده بود که ترجمه ی اون توی نشریات خارجی چیز شیرینی از آب دراومده. آقای لاریجانی گفته بود: « با نشان دادن لولوی شورای امنیت، مردم ایران رو به قبله نمی شوند. » این هم ترجمه های اجق وجق خارجی ها:

نیوزویک: « علی لاریجانی گفته است که اگر شورای امنیت مثل موجوداتی که بچه ها را می ترسانند ظاهر شود، مردم ایران به سوی قبله ی مسلمانان جهان دراز نمی کشند! » 18.gif

ال پائیس: « علی لاریجانی گفت اگر شورای امنیت چیز ترسناکی را هم به ایرانیان نشان دهد، بازهم مردم ایران به سوی عربستان سعودی نمی خوابند! » 11.gif

اومانیته: « علی لاریجانی گفت که دراز کشیدن ایرانیان به سوی مرکز اعتقادات مسلمانان بستگی به این دارد که آن ها از موجودات افسانه ای بترسند! » 28.gif

این آخری واقعا معرکه بود!!! 34.gif

 

چهار

این هم قسمتی از یه مقاله با عنوان « ما و غرب » از نشریه ی محلی آذرپیام:

« جهان چقدر تشیع را می شناسد؟ معتقدم بسیار کم، بسیاری از جوانان و اساتید غربی، تشیع را بعد از انقلاب شناخته اند و بیشتر با آن روحیه ی جهادی شیعه آشنایی دارند. فضای سنگین در عراق یا مسأله ی حزب الله لبنان هم مزید بر علت شده است. بنابراین تشیع را تنها به عنوان یک مکتب جهادی شناخته اند. حالا برگردیم به خود تشیع، به خود کتاب شرح لمعه. چقدر از این کتاب درباره ی جهاد است و چقدر درباره ی حقوق انسان ها، حتی حقوق حیوانات. من بحثی را در فرانسه شروع کرده ام به نام « elegans du chiite » یا شیکی شیعه. آنجا می گویم اگر غرب آخرین حرفش دفاع از حقوق حیوانات است در شرح لمعه آمده است خوردن گوشت حیوانی که با او زندگی می کنید مکروه است، آن هم به خاطر ارتباط عاطفی. اگر زمانی گربه ی شما تشنه است و آب کم دارید حق ندارید وضو بگیرید یا جای حیوان شما باید آن قدر تمیز باشد که بتوانید نماز بخوانید. چرا نباید دینی به این پاکیزگی و شیکی 07.gif را به جهان معرفی نکنیم. به هرکس می گوییم حیرت می کند.

در غرب احزاب سبز مدرن ترین احزاب به شمار می آیند که بحث شان دفاع از محیط زیست و اکولوژی است. ما چقدر در این زمینه در ابواب فقه بحث داریم. ما تمام ابواب فقه را رها کرده ایم و تمام جهان ما را به روحیه ی جهادی می شناسند، آن هم جهادی که اولیه اش تنها در زمان امام عصر جایز است؛ دفاعی اش شروطی دارد و ... .

پس آنها هستند که حرف ما را نشنیده اند، آنها که برای ما حرفی ندارند. ما که تمام « روسو » و « منتسکیو » آنها را می شناسیم. تمام فلاسفه ی مدرن و پست مدرن شان را می شناسیم. »

 

پنج

« ... و لازم است در نوحه ها و اشعار مرثیه و اشعار ثنای از ائمه ی حق – علیهم سلام الله – به طور کوبنده فجایع و ستمگری های ستمگران هر عصر یادآوری شود؛ و در این عصر که عصر مظلومیت جهان اسلام به دست آمریکا و شوروی و سایر وابستگان به آنان و از آن جمله آل سعود، این خائنین به حرم بزرگ الهی – لعنة الله و ملائکته و رسله علیهم – است به طور کوبنده یادآوری و لعن و نفرین شود؛ و همه باید بدانیم که آنچه موجب وحدت بین مسلمین است این مراسم سیاسی است که حافظ ملیت مسلمین، به ویژه شیعیان ائمه اثنی عشر – علیهم صلوات الله و سلم – است ... »

فردا ( 8 شوال - ۲۰ آبان ) سالروز تخریب بقاع متبرکه بقیع به دست حکومت سعودی است و متن بالا هم قسمتی از وصیت نامه ی حضرت امام است. کاش که امام زنده بود!

شش

زیاده عرضی نیست. التماس دعا

( بعد از تحرير: فقط جهت اطلاع عرض کنم که ۳۰ آبان اولين سالگرد وبلاگمون هست. گفتم فقط جهت اطلاع )

/ 9 نظر / 9 بازدید
mahdi

سلام. عيد شما هم مبارک رفيق. هر شيش تاشو خوندم. شيشميش خيلی حال داد :)) يا حق

مریم

سلام ...آقا جواد گل...همش جالب بود اما اون ترجمه ها معرکه بود...ممنون که به ما سر زدي ... خوش باشی

Maryam

سلام:عيد خيلی وقت پيش مبارک...مطالب جالبی بود...

فاطمه

به نام خدا...سلام...عيدتون مبارک با تاخير زياد...ببخشيد...مطالبی که نوشته بوديد خيلی جالب بود...گرچه سومی يک کم کهنه شده بود ولی چهارمی و پنجمی حرف نداشت...ممنون از اينکه سر زديد...به دستور شما وبلاگم به روز شد!!...

مریم

سلامممممممم..ما آپيديما نمی خوای سر بزنييييی

خاكسار ميكده

يا حسين .ع. سلام دوست عزيز ... آقا جواد گل ... خيلی توپ بود ... دست مريزاد و ايول ... خصوصا اون ترجمه‌ها که نگو ... انشاءالله خودت و کامپیوترت رويين تن باشین و هيچ موقع ويروس‌های ناقلا ناکارتون نکنن ... موفق باشی و سربلند ... التماس دعا و يا علی .ع.

جناب كارگردان

سلام... سلام.... بلاخره ما هم دوباره اومديم ... بد نباشه انشالا ايندفعه که مطلب مينويسی با حال خوب و خوش مينويسی . اين رو بدان که مطلب اگر خوندنی باشه طولانی هم باشه مسئله ای نيست .مطلب لاريجانی هم واقعا بامزس . با اجازه برم بقيه مطالب رو بخونم .

شبان عاشق

سلام جواد آقا ........ خواستم سلامی عرض کنم و سالروز تولد وبلاگت هم مبارک . موفق باشی . بيش از پيش

نيما

سلام.. مبارک باشه... خيلی چالب بود... به خصوص صحبتهای آقای لاريجانی... شاد باشيد